AIML-0603-R68K-T
ABRACON
815-AIML-0603-R68KT
AIML-0603-R68K-T
Mfr.:
Description:
RF Inductors - SMD IND 0.68 uH 0.035 A 1700.00 mOhm
ECAD Model:
In Stock: 18 910
Stock:
18 910 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
ABRACON
Product Category: RF Inductors - SMD
RoHS:
Multilayer
0603 (1608 metric)
Shielded
680 nH
10 %
35 mA
1.7 Ohms
- 55 C
+ 125 C
15
180 MHz
Standard
1.6 mm
0.8 mm
0.8 mm
Ferrite
AIML-0603
Reel
Cut Tape
Application: Power
Brand: ABRACON
Case Code - in: 0603
Case Code - mm: 1608
Core Type: Multilayer
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: RF Inductors
Product Type: RF Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 4000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 25 MHz