HCM1305-R68-R
Eaton Electronics
704-HCM1305-R68-R
HCM1305-R68-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 0.68uH 53A SMD HIGH CURRENT
ECAD Model:
In Stock: 45
Stock:
45 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 400)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
High Power Inductor
Shielded
680 nH
20 %
34 A
1.33 mOhms
- 55 C
+ 125 C
Standard
13.8 mm
12.5 mm
5 mm