MPIA4012V2-R68-R
Eaton Electronics
704-MPIA4012V2-R68-R
MPIA4012V2-R68-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 0.68uH 6.7A 33.5mOhms AEC-Q200
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 3000   Multiples: 3000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
4.4 mm x 4.2 mm x 1.2 mm
Shielded
680 nH
20 %
4.5 A
33.5 mOhms
6.7 A
- 55 C
+ 125 C
98 MHz
Standard
4.4 mm
4.2 mm
1.2 mm
AEC-Q200
MPIA40-V2
Reel
Application: Automotive
Brand: Eaton Electronics
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz